Do prawidłowej obsługi strony potrzeban jest obsługa JavaScript!

Symulacja

Normy określają jakie powinno być natężenie oświetlenia i jego rozkład. Odnosi się to zarówno do pomieszczeń jak i terenów otwartych, w tym przypadku przede wszystkim chodzi o komunikację ale też i obiekty sportowe. Co do wnętrz, to wiadomo, mamy tu na myśli miejsca stałego przebywania ludzi ale też inne powierzchnie, na przykład magazynowe. Stosowanie się do tych norm pozwala na odpowiednie doświetlenie pomieszczeń i miejsca pracy.

Projektanci bardzo często nie kierują się tymi wytycznymi. Proponują oprawy, które ładnie wyglądają ale już nie zastanawiają się, czy spełnią wymagania związane z przeznaczeniem pomieszczenia. W takich przypadkach spotykamy się z pomieszczeniami nie doświetlonymi ale też zdarzają się „prześwietlone”. Sytuacja, w której natężenie oświetlenia jest zbyt duże, wpływa negatywnie na komfort i samopoczucie przebywających w nim ludzi.

Szanujący się producenci opraw oświetleniowych udostępniają pliki fotometryczne swoich produktów. Dzięki nim, za pomocą specjalistycznego oprogramowania, możliwe jest przeprowadzenie symulacji. Ta z kolei pozwala ocenić jakość proponowanego oświetlenia. W szczególności, czy spełni oczekiwania klienta zainteresowanego zakupem nowych lamp (czyt. wymagania norm).

Do wszystkich oferowanych przez nas lamp i opraw posiadamy pliki fotometryczne. Aby rzetelnie przygotować ofertę, przeprowadzamy taką symulację dla kilku wariantów. Dajemy tym samym możliwość wyboru najbardziej odpowiedniego rozwiązania.

Emax = 512 lx – maksymalne natężenie oświetlenia
Emin = 145 lx – minimalne natężenie oświetlenia
Eav = 399 lx – średnie natężenie oświetlenia
d = 0,362 – równomierność oświetlenia

 

Emax = 446 lx – maksymalne natężenie oświetlenia
Emin = 185 lx – minimalne natężenie oświetlenia
Eav = 372 lx – średnie natężenie oświetlenia
d = 0,497 – równomierność oświetlenia

 

45 szt. - ilość opraw
Eav = 394 lx – średnie natężenie oświetlenia
6,75 kW – moc znamionowa wszystkich opraw
88 850 zł netto – koszt zakupu opraw

32 szt. - ilość opraw
Eav = 372 lx – średnie natężenie oświetlenia
6,4 kW – moc znamionowa wszystkich opraw
70 960 zł netto – koszt zakupu opraw