Do prawidłowej obsługi strony potrzeban jest obsługa JavaScript!

Przemysłowe oświetlenie LED

Hale produkcyjne, magazynowe, powierzchnie przemysłowe...

Obiekty przemysłowe wymagają starannie dobranego oświetlenia. Normy stawiają wymogi co do ilości światła jaka ma być dostarczona do powierzchni roboczej, czy też komunikacyjnej. Poziom natężenia oświetlenia i jego rozkład w polu zadania wzrokowego i jego otoczeniu mają zasadniczy wpływ na szybkość i sposób realizacji tych zadań. Nie bez znaczenia są też odwzorowanie barw, równomierne naświetlenie czy brak migotania źródeł światła.

Lampy oparte na energooszczędnej technologi LED w większym stopniu spełniają wymogi stawiane oświetleniu na powierzchniach przemysłowych, niż stosowane obecnie lampy wyładowcze. Zwłaszcza, że powoli wycofywane są z rynku. Ponadto lampa rtęciowa, sodowa, czy fluorescencyjna  posiada szereg wad, w tym duży pobór mocy w porównaniu do efektywności. Opłaty z tytułu oświetlenia obiektów przemysłowych wynoszą dziesiątki tysięcy złotych.

Prosta kalkulacja pokazuje korzyść z wymiany starych opraw i źródeł na światła LED. Odpowiedni dobór lamp, poparty symulacją fotometryczną, pozwala uzyskać zwrot kosztów przed upływem dwóch lat. Tego rodzaju modernizacje mają wpływ na zmniejszenie emisji CO2. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie dofinansowania na taką inwestycję.